Co przemawia za piciem soków? Cz. I

Partner

Wyciskarka do owoców i warzyw

Sokowo to potentat na rynku sprzedaży wyciskarek do soków i blenderów. Dzięki oferowanym produktom propaguje zdrowy styl życia każdego dnia. Dzięki posiadaniu takich urządzeń na własny użytek i Ty możesz cieszyć się zdrowiem całej swojej rodziny, wiedząc, że podajesz im najlepsze i wartościowe składniki odżywcze potrzebne w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

detoks wyciskanym sokiem

Czy Twój organizm jest zakwaszony? Sprawdź skuteczny suplement na zakwaszenie organizmu: prodeacid.pl

27 sty 2016

Co przemawia za piciem soków? Cz. I

Dlaczego powinniśmy pic soki owocowe i warzywne nie trzeba już raczej większości osób tłumaczyć i przekonywać, choć oczywiście zdarzają się wyjątki i dla tych właśnie osób poświęcamy poniższy tekst. Co sprawia, że świeże soki są tak wyjątkowe i chętnie polecane? Soki świeżo wyciśnięte, zarówno te owocowe jak i warzywne, są źródłem licznych substancji odżywczych, które są łatwo i szybko przyswajane przez organizm człowieka. Zalecane są jako uzupełnienie zdrowej diety, ponieważ mogą być traktowane jako jedna z zalecanych dziennych porcji warzyw i owoców.

Porcja świeżo wyciśniętego soku sprawia, że zostają pobudzone naturalne procesy trawienne i budulcowe w naszym organizmie, komórki szybciej się regenerują, zwiększa się nasza odporność na różnego typu infekcje, a także podnosimy swoja energię witalną. Korzystając z wyciskarek nie jesteśmy ograniczeni tylko do produkcji soków z miękkich owoców i warzyw, można tu także wycisnąć drogocenny napój z twardych surowców, roślin liściastych oraz traw i ziół. Warto korzystać z takich możliwości i przygotowywać soki z wielu składników i w wielu smakach. Taka porcja soku to podstawa zdrowej i zbilansowanej diety.

Świeże soki maja przede wszystkim jedną zaletę – substancje w nich zawarte są szybko i łatwo przyswajane przez organizm, co nie zawsze jest możliwe jeśli zjemy dany owoc lub warzywo w całości. Po wypiciu soku nasz organizm w ciągu kwadransu może pozyskać cenne witaminy, enzymy czy inne składniki, co nie jest możliwe w przypadku trawienia pokarmów zawierających miąższ. To sprawia, że nasz wydatek energetyczny na proces trawienia jest mniejszy, a organizm sam szybko doprowadzi do usunięcia toksyn i innych szkodliwych substancji. Jest to niezwykle ważne u wielu pacjentów lub u sportowców, mających na uwadze zdrową dietę. Soki to także dodatkowe źródło wody, a jak wiadomo organizm ludzki składa się w większości z wody, która ma niezwykły wpływ na jego funkcjonowanie. Świeży sok dostarcza zapasu wody i nie wymaga dodatkowego trawienia, a przy tym dostarcza wielu wartościowych składników.