Co przemawia za piciem soków? Cz. II

Partner

Wyciskarka do owoców i warzyw

Sokowo to potentat na rynku sprzedaży wyciskarek do soków i blenderów. Dzięki oferowanym produktom propaguje zdrowy styl życia każdego dnia. Dzięki posiadaniu takich urządzeń na własny użytek i Ty możesz cieszyć się zdrowiem całej swojej rodziny, wiedząc, że podajesz im najlepsze i wartościowe składniki odżywcze potrzebne w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

detoks wyciskanym sokiem

Czy Twój organizm jest zakwaszony? Sprawdź skuteczny suplement na zakwaszenie organizmu: prodeacid.pl

29 sty 2016

Co przemawia za piciem soków? Cz. II

Świeży sok ma niezwykłe działanie oczyszczające, które powinniśmy jak najczęściej wykorzystywać, ponieważ pomaga to w usunięciu substancji toksycznych z organizmu. Proces oczyszczenia układu pokarmowego jest niezwykle ważny w ogólnej pracy jelit, żołądku i innych organów wewnętrznych. Jeśli wszystkie organy funkcjonują prawidłowo, nic nie zakłóca ich podstawowej pracy, to tym samym poprawia się nasze ogólne samopoczucie i forma zdrowotna. Nie dokuczają nam różne dolegliwości czy bóle, organizm ma zrównoważony bilans energetyczny, poprawia się stan skóry, włosów i ogólny wygląd. Soki wyciśnięte z owoców i warzyw to także porcja energii witalnej, naszego źródła działania i funkcjonowania.

Rośliny dostarczają nam siłę życiową, jaką organizm człowieka świetnie zagospodaruje, a jest niemożliwa do przekazania w produktach przetworzonych i długo przechowywanych. Soki to także źródło przeciwutleniaczy, czyli substancji które zapobiegają w powstawaniu wolnych rodników. Wolne rodniki powodują szybsze starzenie się i niszczenie komórek organizmu, przyczyniają się do powstania nowotworów i zmniejszają odporność. Najlepszym źródłem pozyskania przeciwutleniaczy są z pewnością owoce i warzywa, a podane w formie soku błyskawicznie przenikają do organizmu, zapewniając ochronę komórek. Soki mają w swoim składzie tylko cukry naturalne, jeśli nie dodamy sami cukru białego, nigdy go tam nie będzie. Zatem jest to czysta porcja witamin, minerałów, enzymów, substancji fitochemicznych, nie wymieszana ze sztucznymi składnikami.

Jest więc polecane szczególnie dla osób mających problemy z waga, picie naturalnych, nie przetworzonych soków, które dodatkowo wspomogą metabolizm. Zielone soki wyciśnięte ze świeżych owoców czy warzyw, to porcja chlorofilu, którego nie znajdziemy w żadnych innych dostępnych substancjach pokarmowych. Chlorofil jest wytwarzany tylko w roślinach, a potrzeby jest to wspomagania organizmu w procesie wytworzenia hemoglobiny, która z kolei odpowiada za dostarczenie tlenu do każdej komórki. Myślę, że po przeczytaniu o tylu pozytywnych właściwościach soków, wiele osób przekona się do ich picia. Soki są dla nas najlepszą porcją zdrowia, jaka możemy zafundować dla swojego organizmu.